olejki do twarzy

olejek.jpg

Olejek

Sekret urody tkwi w odpowiedniej, dobrze dobranej, regularnej pielęgnacji. Ostatnio bardzo wiele mówi się o dobroczynnym wpływie naturalnych olejków na stan skóry twarzy i ciała oraz włosów. Aby mieć pewność, że olejek nam pomoże, a nie zaszkodzi, należy zawsze zwracać uwagę na jego skład. Powinien zawierać czyste, naturalne składniki. Należy pamiętać też, żeby olejek był odpowiednio dobrany do potrzeb skóry, inaczej wyrządzi więcej szkody, niż pożytku. Na platformie Pakamera.pl odnajdziecie bardzo duży wybór naturalnych olejków od polskich marek, które wzbogacą waszą pielęgnację. 
 

olejek-1.jpg

Odpowiednio dobrany naturalny olejek potrafi zdziałać cuda. Najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać, wybierając olejek, to jaki mamy typ cery? Czy jest tłusta, problematyczna, trądzikowa, czy może sucha i odwodniona lub skłonna do podrażnień? Ponadto należy zastanowić się, w jakiej jest kondycji i czego na danym etapie potrzeba jej najbardziej - nawilżenia, ukojenia, a może jest w świetnej formie i potrzebuje tylko delikatnego wsparcia na co dzień? Zastanówcie się, czego jej potrzeba, i na tej podstawie przejdźcie do następnego kroku, jakim jest wybór odpowiedniego olejku do twarzy.

Zasadniczo olejki dzielimy na: 

  • olejek schnący,
  • olejek półschnący
  • olejek nieschnący.

Podział ten związany jest z zawartością kwasów Omega-3 i Omega-6, które odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skóry, chronią ją przed utratą wilgoci, pielęgnują i ujędrniają. Olejek do skóry schnący przeznaczony jest do skóry problematycznej i tłustej, ze skłonnością do nadmiernej produkcji sebum. Mają one lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Skóra po nim jest matowa, nie świeci się ani nie klei. Taki olejek będzie świetnym kosmetykiem na co dzień, do stosowania pod makijaż. Do tej grupy zaliczamy między innymi olejek konopny, olejek z róży, olej z pestek malin, olej lniany czy olej z wiesiołka.
Druga grupa to olejki półschnące, które służą do pielęgnacji cery normalnej, niezbyt problematycznej, oraz mieszanej. Oleje półschnące są dość lekkie, nie zatykają porów i nie pozostawiają tłustego filmu. Dedykowane cerze normalnej sprawdzą się również w pielęgnacji skóry suchej, zwłaszcza na dzień. Będzie to na przykład olejek z migdałów, olejek z krokosza, słonecznika, olej z pestek moreli oraz arganowy. Olejki nieschnące są remedium na problemy skóry suchej i odwodnionej oraz skóry dojrzałej lub starzejącej się. Oleje nieschnące mają dosyć ciężką, oleistą konsystencję. Nie wchłaniają się od razu i mogą pozostawiać na skórze tłusty film. Takie oleje warto stosować zwłaszcza na noc, ale również zimą gdyż doskonale chronią skórę przed wiatrem i silnym mrozem. Nie sprawdzą się za to w przypadku cery tłustej, gdyż mogą zapychać pory. Zaliczamy do nich olej kokosowy, olej makadamia, z awokado, olej z pestek dyni, czy wreszcie oliwę z oliwek. 

Jak widać, dobór odpowiedniego olejku wcale nie jest prosty, ale na szczęście z pomocą przychodzą nasze rodzime marki. Na Pakamera.pl znajdziecie duży wybór olejków do twarzy wraz z opisami, dzięki czemu z łatwością wybierzecie taki, który idealnie dopasuje się do potrzeb waszej skóry. Z najbardziej popularnych olejów warto wyróżnić na przykład olejek kokosowy, który jest cudownym remedium na zmarszczki. Olej kokosowy wykazuje też silne działanie antybakteryjne, więc pomimo, że jest bardzo tłusty, mogą stosować go osoby z problemami trądzikowymi. Olej kokosowy chroni przed promieniowaniem UV, a także przed silnym mrozem i wiatrem. Popularny jest również olej lniany, który sprawdza się w pielęgnacji skóry problematycznej, skłonnej do trądziku. Olej lniany łagodzi, regeneruje, działa przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo. Osoby ze skórą podrażnioną i suchą powinny sięgnąć po naturalny olejek z pestek malin, który jest bogaty w witaminę E, a także pomaga w walce z wysuszoną, zwiotczałą i odwodnioną skórą. Dodatkowo znakomicie absorbuje promienie UV, można więc stosować go w formie naturalnej ochrony przeciwsłonecznej. Olejek jojoba będzie świetny do każdego typu skóry. Regeneruje skórę, zmiękcza ją i nawilża, a poza tym ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Czytaj w Magazynie