Joanna Komorowska Studio

Joanna Komorowska Studio

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

O MARCE

Joanna Komorowska Studio to połączenie prostych form i inspiracji naturą. Ręcznie robione przedmioty dekoracyjne - betonowe zegary z chrobotkiem reniferowym, świeczki z naturalnego wosku oraz minimalistyczna biżuteria.

Opinie Joanna Komorowska Studio

informacja o opiniach
T*****P
★★★★★

Bardzo dobrze wykonana broszka :) Super będzie wyglądać przy wielu stylizacjach
m*****4
★★★★★

Wisiorek jest prześliczny. Polecam gorąco
g*******a
★★★★★

Idealny designerski przedmiot, do ozdoby właściciela bawiącego się w doborowym towarzystwie ;-) Projektantka bardzo życzliwa i cierpliwa!
m*****e
★★★★★

Klimatyczny wisior dla milosnikow betonu, polecam! :)
t********k
★★★★★

Transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo. Kolczyki są prześliczne. Polecam!

Wywiad z Joanna Komorowska Studio

joanna-komorowska-studio-sklep.jpg

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?

Początkowo chciałam robić wyłącznie biżuterię - bardziej klasyczną, srebrną oraz metaloplastykę, głównie pojedyncze sztuki oraz rzeczy na indywidualne zamówienie. Pomału zmieniały się formy i szłam  w kierunku bardziej nowoczesnych, minimalistycznych wzorów. Metalową biżuterię zaczęły uzupełniać większe przedmioty - zegary, świece, doniczki zrobione głównie z betonu. Ostatnio coraz częściej łączę beton i metal z porostami (chrobotek reniferowy) oraz żywymi roślinami.

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?

Najbardziej lubię wymyślanie nowych wzorów oraz moment, kiedy widzę, że to, co wymyśliłam, zaczyna przybierać wymyślony przeze mnie kształt, wygląda tak, jak miało wyglądać. Miło jest też spotkać na ulicy kogoś, kto nosi moją biżuterię lub gdy klient wraca do mnie, żeby kupić kolejne rzeczy.

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?

Chyba są dwa . Pierwszy to naszyjnik z motywem jaskółki . Jest prosty, ponadczasowy. Nadaje się na eleganckie wyjście i do noszenia na co dzień.  Drugi to sześciokątny zegar stołowy  z chrobotkiem, w ciemniej prawie czarnej wersji kolorystycznej. Nie jest duży, więc pasuje nawet do małego pomieszczenia czy biura i często jest też wybierany na prezent.

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?

Korzystam z dość prostych, surowych materiałów. Podstawą jest drobnoziarnisty beton architektoniczny i metal (mosiądz i odmiana mosiądzu - alpaka). Beton uzupełniam chrobotkiem reniferowym, czyli barwionym porostem.
Czasami sięgam po drewno oraz kamienie naturalne.

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?

Skomplikowane pytanie. To zależy od dnia oraz samego projektu. Czasem dość klasycznie: rysuję coś, następnie udoskonalam i na podstawie tego robię prototypy. Ale bardzo często pomysł tli się gdzieś miesiącami, po czym nagle stwierdzam, że ma to sens i po prostu siadam i od razu zaczynam pracę w docelowym materiale.

Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?

Tak, robię. Klienci często zwracają się do mnie z pytaniem o przygotowanie dla nich zupełnie innego wzoru. Są też prośby o zmianę wymiarów, koloru, materiału. Jeśli tylko jest to możliwe, staram się dostosować moje projekty do zapotrzebowania klientów. Często jestem w stanie zrobić dla klienta całkiem nowy wzór, projekt, którego do tej pory nie miałam w ofercie.
joanna-komorowska-studio-kontakt.jpg

Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...

Betonowe zegary z chrobotkiem, szczególnie pierwszy wzór, czyli ten duży, ścienny, okrągły zegar.
W sumie nie pamiętam dokładnie, jak na to wpadłam, był to dość długi proces. W każdym razie jak już wymyśliłam jak ma wyglądać zegar i z czego ma być  zrobiony, zaczęłam sprawdzać w internecie, czy ktoś nie robi podobnych rzeczy. Obecnie bardzo trudno wymyślić coś nowego, oryginalnego, a mnie się udało.

Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?

Otoczenie. Mieszkam praktycznie w centrum dużego miasta, więc nie da się pominąć jego wpływu. Uwielbiam dwudziestowieczną  architekturę, mam sentyment do blokowisk, szczególnie takich, w których przebłyskują utopijne wizje Le Corbusiera. W miarę regularnie odwiedzam galerie i muzea, więc na pewno sztuka ma też wpływ na to, co robię. Kiedyś zdecydowanie bliższe było mi malarstwo, obecnie coraz bardziej cenię sobie formy przestrzenne i ich wpływ na otoczenie. Ale też, kiedy tylko nadarzy się taka możliwość, uciekam do lasu, w góry. Bardzo często, nawet rano przed pracą, udaje mi się wyrwać na rower, kajaki czy przejażdżkę konną po lesie - nawet takie krótkie oderwanie się od miejskiego życia wpływa na przebieg całego dnia, a więc też na to, co tworzę. Uwielbiam kraje skandynawskie, wakacje spędzam najczęściej na północy. Surowa, lekko tajemnicza przyroda, powściągliwe kolory i prosty design zdecydowanie mają odzwierciedlenie w moim rękodziele.

Dzień w pracy zaczynam od... 

Kawy i kolejnej kawy, następnie zajmuję się roślinami (podlewam, pielęgnuję) - mam ich sporo przed i w pracowni. A potem już typowa praca: naprzemiennie: przy komputerze i zajęcia manualne (samo robienie zegarów i biżuterii